Ombre-Balyaj-Röfle

 

BALYAJ

 

Limitsiz, tamamen hayal gücünü dayalı ya da sahip olacak kişinin istediği konsepte göre.. Her hangi bir renk üzerine uygulanan daha açık tonlar.Saçlarına güneşten açılmış gibi bir etki vermek istiyorsan, balyaj işlemini denemelisin.

 

Yüzüne canlılık ve ışıltı katan balyaj, sofistike ve zarif bir etki yaratır. Röflenin aksine balyajda, saçın doğal rengi üzerine, farklı ve istenilen incelikte tutamlara boya uygulanır. Benim önerim, doğal saç rengine yakın tonlarda balyaj işlemi yaptırman olur.

 

 

 

OMBRE

 

Kökü fransızca bir kelime olan ombrenin anlamı gölge dir. Günümüzde anlamının dışında uygulansada genelde ülkemiz de saç köklerinin 10-15 cm gerisinden doğal bir geçiş ile başlayan boy ve uçlara doğru yoğunlaşan her renk yapılabilen bir balyaj üyesidir.

 

SOMBRE

 

Ombreden tanıdık geldiği üzere yine ülkemizde adı sık kullanılan SOFT OMBRE. Konsept olarak ombre ile aynı özelliklere sahip olup,Genelde koyu tonlarda uygulandığı için adı sombre olarak bilinir.

 

RÖFLE

 

Genel olarak röflenin evde yapılamayacağı düşünülür. Ama yeni çıkan boya çeşitleri ile evlerde de bu işlem gerçekleştirilebilir. Özellikle küçük delikleri olan boneler sayesinde kendiniz bile röfle yapabilirsiniz. Öyleyse röflenin yapım sürecinden bahsedelim. Röfle de en önemli detay renk seçimidir.

 

Eğer cildinize ve saçınızın ana rengine uyumlu bir renk seçmezseniz sonuçtan memnun olmazsınız. Ana renk ile arasında çok fark olmamalıdır sadece bir ton açığını kullanmak yeterli olacaktır. Daha belirgin bir röfle isterseniz iki ton açık bir boyada kullanabilirsiniz. Ama kesinlikle uyumlu olmasına ve saçta abes durmamasına özen göstermelisiniz.Balyaj ailesinin bir başka üyesi. Ülkemizde sarışınlı temsil eder. Saç üzerine yapılan saç köklerine yakın ve sarı atışlar.